Žilos sruogos: ar įmanoma sustabdyti laiką?

Žilos sruogos: ar įmanoma sustabdyti laiką?Daugeliui iš mūsų pirmieji žili plaukai primena apie visišką žmogaus brandą – tik pamačius pirmąjį žilą plauką, rodosi, parsideda žmogaus senatvė. Nors vyrai, sakoma, į pirmąsias sidabrines sruogas reaguoja ramiai, visgi moterų, visad norinčių atrodyti jaunai, atspindys veidrodyje pradeda nebedžiuginti. Tačiau žili plaukai ne tik pagyvenusių žmonių problema – skaičiuojama, kad mūsų laikais beveik pusė, nesulaukusių trisdešimties, pastebi pirmąsias žilas sruogas. Nors žilų plaukų sruogos plaukuose yra natūralus, anksčiau ar vėliau kiekvieną iš mūsų aplankysiantis dalykas, susitaikyti su sidabrinėmis sruogomis ne visada lengva. Ypač daug streso sukelia pirmieji jaunystėje atsirandantys žili plaukai. Ką dėl žilų plaukų sruogų kaltinti? Ar verta nuleisti rankas?

Kodėl atsiranda žilų plaukų?

Melaninas. Plaukų spalva priklauso nuo melanino kiekio, kokybės ir jo pasiskirstymo. Žmogaus organizmui senstant, melanino pigmento gamyba palaipsniui mažėja, o vėliau ir visiškai sustoja – tai paaiškina kodėl laikui bėgant galvą pradeda puošti vis daugiau ir daugiau sidabrinių sruogų plaukuose. Pirmiausia žilti pradeda plaukai aplink smilkinius ir visą veido kontūrą, kiek vėliau pražyla ir visi likę plaukai.

Vitaminas B12. Jei valgote maistą, kuriame trūksta vitamino B12, arba skrandžiui negalint pasisavinti šio vitamino, šis trūkumas neretai sąlygoja ankstesnę plaukų žilimo pradžią. Yra begalės priežasčių, kodėl organizme gali trūkti vitamino B12 – vegetarizmas, veganizmas, kontraceptinių tablečių vartojimas ar mažakraujystė.

Genetika, ligos ir sutrikimai. Ankstyvą plaukų žilimą lemia ir sutrikusi skydliaukės funkcija, ankstyva menopauzė, vitiligo liga, dėl kurios oda netenka melanocitų. Genetika ir paveldimumas taip pat didžiąja dalimi lemia ankstyvą žilimą – jei tėveliai pražilo anksti, tikėtina, kad anksti pražilsite ir Jūs.

Neteisingas gyvenimo būdas. Savaime suprantama, kad svarbų vaidmenį atlieka ir mūsų ekologinės sąlygos, netaisyklingas gyvenimo būdas, žalingi įpročiai ir bloga mityba. Visų šių veiksnių suma veikia sveikatą ir bendrą organizmo būklę, tad atsiranda įvairių sutrikimų – pradedama žilti.

Stresas ir įtampa. Patyrus emocinį spaudimą, jaučiant įtampą, nuovargį, širdgėlą ar nerimą organizme gerokai padidėja laisvųjų radikalų kiekis. Laisvieji radikalai pažeidžia melaniną gaminančių melanocitų ląsteles ir jos žūsta. Joms žuvus, plaukai pradeda žilti. Be to, moksliniai tyrimai atskleidė, kad stresas tirtų graužikų plaukų folikuluose sukėlė kamieninių ląstelių kiekio sumažėjimą. Tad mokslininkų tikinimu, nors tyrimų derėtų atlikti ir daugiau, tai įrodo, kad stresas tikrai turi įtakos ir plaukų sveikatai.

Kaip spręsti žilų plaukų problemą?

Šiuolaikinėje visuomenėje žilus plaukus priimtina maskuoti juos dažant, tačiau net ir dažyti žili plaukai gana greitai išlenda į paviršių, todėl mes ir vėl bėgame į grožio saloną. Žilų plaukų maskavimas ir gėdijimasis mus greit įstumia į spąstus – plaukų dažymas tampa savotiška priklausomybe, ilgainiui nualinančia plaukus. Tačiau dažymas problemą tik slepia, visiškai jos nesprendžiant. Išsityrus ir sužinojus, ko trūksta organizmui, stiprinant sveikatą bei rūpinantis savimi galima grąžinti plaukams natūralią spalvą. Be to, yra ir specialių preparatų, padedančių atkurti natūralią spalvą.

Visgi, jeigu žilų plaukų atsiradimą lemia paveldėjimas ir genetika, didžiam visų nusivylimui – sunku su tuo kovoti. Bet jeigu žili plaukai pradeda augti dėl kitų priežasčių, tada dar yra galimybė jų atsikratyti.

Norėdami atitolinti žilimo procesą, pirmiausia reikėtų pasirūpinti savo sveikata ir subalansuoti mitybą. Būtina į mitybos racioną įtraukti kuo didesnį kiekį daržovių ir vaisių – juose pilna antioksidantų, veiksmingai saugančių nuo laisvųjų radikalų ir senėjimo. Nustačius vitamino B12 trūkumą, atsargas galima papildyti valgant mėsą, žuvį, kiaušinius, sūrį ir pieną. Nepamirškite į savo kasdienės mitybos racioną įtraukti jautienos kepenų, inkstų, o taip pat ir mielių. Taip pat ir įvairiausių žolelių, avižų, grikių, sėlenų, kviečių gemalų. Ilgai būnant saulėje tiesiog privaloma užsidėti kepurę, kadangi saulė taip pat daro įtaką žilų plaukų atsiradimui. Ypač svarbu atsikratyti žalingų įpročių – alkoholio, rūkymo. Ištirta, jog rūkantys žmonės pražyla keturis kartus anksčiau nei tie, kurie nerūko.

Visgi, jei plaukai ėmė žilti, bet dažyti jų nenorite, biovaistine.lt turi idealų sprendimą Jums – maisto papildą plaukų pigmento atstatymui. 

Maisto papildas „Melaniq“

Maisto papildas plaukų pigmentų atstatymui. Su paraaminobenzoine rūgštimi bei L-tirozinu. Padeda palaikyti normalią odos ir plaukų būklę bei pigmentaciją. Įspūdingi, moksliškai įrodyti rezultatai, kokių hormonų, jokios rizikos.

Susiję straipsniai

biovaistine
Grožis

Pasiimk į kelionę – kaip neprisikrauti per daug priemonių (~1min skaitymo)

calendar
riebios odos priežiūra
Grožis

Riebios odos A.B.C (~1min skaitymo)

calendar
Grožis

Natūralus bet efektyvus highlighteris? TIKRAI TAIP!

calendar