VAIKŲ MITYBA: Kaip didžiausius iššūkius paversti malonumu?

Pirmieji vaiko gyvenimo metai yra patys svarbiausi, norint išugdyti sveikus ir teisingus mitybos įpročius visam gyvenimui. Nemažiau svarbu yra patenkinti ir maistinių medžiagų poreikį,  kad vaikas tinkamai vystytųsi ir augtų. Geri mitybos įpročiai prasideda nuo veiksmų ir pavyzdžio šeimoje. Vaikai, matydami teigiamą tėvų ar brolių ir seserų pavyzdį, patys perima tuos pačius įpročius. Nuo pat mažų dienų reikėtų skatinti vaikus domėtis maistu ir pateikti jį kaip labai svarbų elementą.

Keletas žemiau išvardintų patarimų Jums padės pagerinti vaiko mitybą bei sumotyvuoti jį skirti maitinimosi įpročiams daugiau dėmesio:

  • Rodykite vaikui gerą pavyzdį, kuriuo jis galėtų sekti. Kartu valgykite tą patį sveiką maistą.
  • Leiskite vaikams pasikliauti savo apetitu ir spręsti, kiek suvalgyti.
  • Pratinkite nuo ankstyvo amžiaus mėgautis vaisiais ir daržovėmis.
  • Venkite į gėrimus ir maisto produktus dėti nereikalingo cukraus.
  • Paprašykite vaikų jums padėti ruošti valgį.
  • Nepratinkite vaikų papildomai sūdyti maisto ir ant stalo nelaikykite druskinės.
  • Neverskite vaikų valgyti daugiau, negu jie nori.
  • Nenaudokite maisto vaikų papirkinėjimui.
  • Neverskite vaikų jaustis kaltais dėl to, kad jie nevalgo kokios nors rūšies maisto.

Ne paslaptis, kad vaikams taip pat reikia įvairaus ir tinkamai parinkto maisto. Didžiąją vaiko maisto dalį turėtų sudaryti angliavandeniai (duona ir košės), vaisiai ir daržovės. Baltymų jie gali gauti iš mėsos, žuvies, paukštienos, kiaušinių, pieno, sojų produktų ir grūdų bei ankštinių daržovių mišinių. Pienas – svarbus kalorijų, baltymų, mineralų ir vitaminų šaltinis. 4-9m. vaikams kasdien reikėtų suvalgyti 2-3 porcijas pieno produktų (dalis pieno gali būti vartojama sūrio ar jogurto forma). Bet kurio amžiaus vaikams visada geriau valgyti ant grotelių ar orkaitėje paruoštą, o ne riebaluose keptą maistą.

Taigi, pilnavertė mityba, daug tyro oro ir mankšta bei daug meilės ir dėmesio – tai yra visi veiksniai, kurių reikia, kad Jūsų vaikas būtų sveikas, protingas ir laimingas. Bet ne visada lengva užtikrinti, kad vaikas maitintųsi pilnavertiškai. Vaikai dažniausiai nėra patenkinti, kai jiems tenka reguliariai valgyti žalias lapines salotas ar riebią žuvį.

Niekas nedrįstų sakyti, kad vitaminų papildų vartojimas yra išeitis, bet subalansuota mityba, papildyta geros kokybės multivitaminais, gali nuraminti tėvelius, kad jų vaikas tikrai nepatirs mitybos nepakankamumo. Be to, kai vaikas serga atsitiktiniu peršalimu ar kai jam pasireiškia infekcija, ausų skausmas, skrandžio problemos ir kt., kvalifikuotas sveikatos priežiūros specialistas gali Jums rekomenduoti natūralias priemones.

Tinkamų multivitaminų parinkimas vaikui yra tikras iššūkis. Animacinių filmų herojų formos, gervuogių skonis, sirupai, milteliai – galite pasirinkti, kas Jūsų vaikui patinka labiausiai. Todėl patikimų ir ekologiškų maisto papildų gamintojas „Viridian Nutrition“ sukūrė ypatingai protingai atrinktų, malonaus skonio multivitaminų kompleksą, kuriame yra vaikams rekomenduojami maistinių medžiagų kiekiai, nėra jokių priedų, kurie paprastai naudojami vaikams skirtuose vitaminų produktuose. „ViridiKid“ multivitaminų komplekso sudėtyje tikrai nėra cukraus, paslėptų priedų, aspartamo, sacharino ar kitų saldiklių – netgi fruktozės, tik vitaminai ir mineralai, kurių Jūsų vaikui reikia kiekvieną dieną. Tinka vegetarams ir veganams. Yra skirtas ilgalaikiam kasdieniam vartojimui nuo pirmųjų vaiko metų iki paauglystės ir jai praėjus.

Maisto papildas „ViridiKid Multivitamin and Mineral“ viridian-01

Pasirūpinkite savo vaiko mityba jau dabar!

Susiję straipsniai

biovaistine
Grožis

Pasiimk į kelionę – kaip neprisikrauti per daug priemonių (~1min skaitymo)

calendar
riebios odos priežiūra
Grožis

Riebios odos A.B.C (~1min skaitymo)

calendar
Grožis

Natūralus bet efektyvus highlighteris? TIKRAI TAIP!

calendar