Šimtai gamintojų: kaip išsirinkti teisingus vitaminus?

kaip issirinkti tinkamus vitaminusJau nuo seno žinoma, jog produktyviam žmogaus organizmo funkcionavimui neužtenka vien pagrindinių maistinių medžiagų – energijos šaltinio angliavandenių ir baltymų. Pastebėta, kad gyvybei palaikyti būtinas ir kitas, papildomas, medžiagų šaltinis. Šios medžiagos, dėl savo ypatingos svarbos, lotyniškai buvo pavadintos tiesiog gyvybe – vitaminais. 

Vitaminai gyvybiškai svarbūs kraujo kūnelių gaminimuisi ir audinių formavimuisi, o be reikiamų vitaminų organizmas negalėtų pasisavinti kitų organizmui naudingų medžiagų. Deja, organizmas šių medžiagų gamintis nepajėgus, o su maistu gauti visų reikiamų vitaminų praktiškai neįmanoma. Kai reikalingų medžiagų negauname, organizme vyksta tam tikri pokyčiai. Atsiranda vis daugiau sveikatos nusiskundimų, kurie vienaip ar kitaip susiję su vitaminų stoka. Dažnai organizmo poreikis specifinėms maisto medžiagoms yra labai didelis ir jas gaunant tik su maistu, organizmas nepajėgus jų sukaupti ilgesniam laikotarpiui. Todėl vitaminai ypač svarbūs tiems, kurių mityba dėl aktyvaus gyvenimo būdo, įtempto darbo grafiko ir neteisingų įpročių nėra pilnavertė ir pastovi. Maisto papildus gyvybiškai svarbu vartoti ir vegetarams, veganams, senyvo amžiaus žmonėms, vaikams, liekno kūno sudėjimo, nėščioms bei krūtimi maitinančioms moterims, taip pat ir dažnai besilaikantiems dietų. Jei atidžiai pažvelgsime, pastebėsime, kad kiekvienas iš mūsų pateks į kažkurią kategoriją.

Niekas nepaneigs, jog vitaminai – tikras išsigelbėjimas tiems, kurie rūpinasi savo organizmu, darbo produktyvumu, energija ir sveikata. Šimtai gamintojų vardų, tūkstančiai skirtingų vitaminų pakuočių puošia mūsų vaistinių lentynas. Tačiau, kaipgi išsirinkti? Ar visų gamintojų vitaminai kokybiški, naudingi, o svarbiausia – etiški?

Ar žinote, kad daugiau nei 50 proc. tablečių yra gaminamos naudojant klijus, žinomus kaip rišikliai, kurie išlaiko tabletės formą? Maisto papildų gamyboje leidžiama naudoti gausybę užpildų, surišėjų, apvalkalų, dažiklių ir skonį suteikiančių medžiagų. Daugeliui tai tik nemalonus ar susierzinimą keliantis faktas, tačiau alergiškiems žmonėms tai tikra problema.

Viridian – lyderiaujanti etiškų vitaminų gamintoja, priklausanti vienai šeimai, įsikūrusi Didžiojoje Britanijoje. Viridian etika apima ingredientų paiešką ir gamybą. Pagamintuose produktuose nėra genetiškai modifikuotų bei spinduliuotės paveiktų ingredientų, o tik 100 proc. aktyvios ir be priemaišų veikliosios bei maistinės medžiagos. Viridian nenaudoja cukraus, dažomųjų ar skonį gerinančių medžiagų, todėl produktai yra švarūs ir visiškai gryni. Viridian yra griežtai nusistačiusi prieš bandymus su gyvūnais, todėl nei su vienu jų produktu ar ingredientu nėra atlikta jokių bandymų. Produktų kūrime ir gamyboje yra panaudojama geriausia farmacijos patirtis ir saugus produktų vartojimas.

Kiekvieno iš mūsų valioje yra rūpinimasis savo sveikata. Vitaminai – kokybiški ir, svarbiausia, etiški – puikus sąjungininkas žengiant sveikos gyvensenos link. Vitaminus, kurie ypač svarbūs mūsų savijautai ir organizmui, rinkimės kruopščiai ir atsakingai. Svarbiausia, privalome atidžiai skaityti gamintojų etiketes – tik taip įsitikinsime, kokie ingredientai slypi vitaminų sudėtyje. Gryni, švarūs ingredientai, kruopščiai atrinktos efektyviausios veikliosios medžiagos, jokių nano ir GMO technologijų – viso šio turėtų siekti ne tik Viridian, bet ir kiekvienas mūsų organizmu besirūpinantis gamintojas. 

Susiję straipsniai

biovaistine
Grožis

Pasiimk į kelionę – kaip neprisikrauti per daug priemonių (~1min skaitymo)

calendar
riebios odos priežiūra
Grožis

Riebios odos A.B.C (~1min skaitymo)

calendar
Grožis

Natūralus bet efektyvus highlighteris? TIKRAI TAIP!

calendar