Šienligės sezonas – kaip palengvinti simptomus?

Šienligės sezonas – kaip palengvinti simptomusVasara ir pavasaris yra gražūs, gyvi ir spalvingi metų laikai, tačiau daugeliui šis sezonas kelią vargą, ypač kai šienligės simptomai ir sezoninė alergija prasideda it iš giedro dangaus: kamuoja sloga, niežulys, čiaudulys, nuovargis, ašarojančios akys ir galvos skausmas. Sunku net įsivaizduoti, kad viso to priežastis – mažytės, plika akimi nepastebimos, tačiau itin vėjo pernešamos žydinčių augalų ląstelės. Šios mažos ląstelės – augalų žiedadulkės – „nuskristi“ galinčios net apie penkis kilometrus, į mūsų organizmą patenka per nosį, gerklę ir akis. Šios mažos žiedadulkės ir sukelia padidėjusią alergišką žmonių organizmo reakciją į pasklidusias žiedadulkes, kuri iššaukia organizmo alerginę ligą – šienligę, kitaip vadinamą polinoze. Alergiją sukelti gali apie 50 skirtingų augalų rūšių žiedadulkių – medžiai, pievų žolės ir net piktžolės.

Alergiją sukelti galintys augalai žydi palaipsniui. Pirmiausiai, kovo–balandžio mėnesiais, ore pasklinda pirmosios medžių žiedadulkės, gegužę-liepą sužydi laukai ir pievos, o vėliausiai – net iki pirmųjų šalnų – aptinkamos piktžolių žiedadulkės. Būtent dėl tokio ilgo augalų žydėjimo sezono, alergija kartais gali varginti net ir visus metus. Būtina ją kuo greičiau atpažinti ir pradėti gydyti, mat negydoma šienligė neretai sukelia sinusitą, vidurinės ausies uždegimą ir stipriai padidina riziką susirgti bronchine astma. Visgi atpažinti alergiją žiedadulkėms nėra paprasta, nes simptomai itin panašūs į dažną iš mūsų kamuojantį paprastą pavasarinį peršalimą. Biovaistinė.lt Jums turi keletą patarimų, kaip atskirti paprastą pavasarinį peršalimą nuo šienligės:

  • Šienligės atveju pastebimas sezoniškumas.
  • Kamuojant šienligei, išskyros iš nosies bespalvės, vandeningos, skystos, o štai esant peršalimui – tirštos, gelsvos spalvos.
  • Šienligės atveju, atvirkščiai nei peršalus, kamuoja akių niežulys.
  • Šienligė smarkiai paūmėja giedromis, vėjuotomis dienomis arba iškart po sąlyčio su alergiją sukeliančiu augalu, o peršalimo atveju tai jokios įtakos neturi.  

Dažniausia priežastis, dėl ko mus kamuoja šienligė, paveldimumas. Didelė oro tarša, įrodyta, taip turi įtakos šienligei – miesto gyventojai šienlige serga gerokai dažniau nei kaimo. Psichosomatinės priežastys – įtemptas gyvenimo būdas, stresas, neigiamos emocijos, perdėtas jautrumas – taip pat turi įtakos šienligei. Tabako dūmai sustiprina žiedadulkių alergeniškumą, todėl rūkyti nederėtų. Ko gero, vienintelis būdas išvengti žiedadulkių keliamų nepatogumų ‒ niekur neiti iš namų, o jei norisi – tai daryti po lietaus ir audros, kuomet žiedadulkės nusėdusios ir neskraido ore. Visgi, prasidėjus kepsnių kepimo, dviračių, riedučių, pasivaikščiojimų ir maudynių sezonui, kuomet šiltas oras ir saulė viliote vilioja į lauką, vasaros malonumų atsisakyti neįmanoma. Galime nuraminti – yra būdų, kuriuos pasitelkiant šiandien jau galima kovoti su šienlige.

  • Specifinė imunoterapija. Esant alergijai, neretai gydytojai siūlo išmėginti specifinę imunoterapiją. Nors gydymas trunka ilgai – 3-5 metus, efektas iš tikrųjų geras. Esant alergijai, žmogus gydomas mažomis alergenų dozėmis, bandant organizmą pripratinti prie alergeno vakcinas leidžiant po oda arba alergeną lašinant po liežuviu.
  • Gydomieji purškalai ir lašiukai į akis. Nosies purškalai leidžia slopinti alergeno sukeltą slogą, nosies perštėjimą, uždegimą. Gydomieji lašiukai mažina akių ašarojimą, paraudimą, niežėjimą.
  • Priešalerginiai vaistai. Vaistus, prieš artėjantį žiedadulkių sezoną, patartina pradėti vartoti likus kelioms savaitėms.
  • Nosies, akių, gerklės gleivinės skalavimas. Grįžus iš lauko žiedadulkių žydėjimo metu, reikėtų išsiplauti nosį, akis, burną. Galima ir paprastu vandeniu.

Norėdami pagelbėti visiems, kamuojamiems žiedadulkių, pristatome maisto papildą „Quercetin & Vitamin C Complex”. Uždegimas žengia koja kojon su šienligė. Maisto papildo sudėtyje esantis vitaminas C padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos, o kvercetinas veikia mažinant uždegimą ir stabilizuojant ląsteles, taip slopinant šienligės simptomus.

maisto-papildas-quercetin-vitamin-c-complex-kvercetinas-ir-vitaminas-c-90-kapsuliu-the-organic-pharmacy

„The Organic Pharmacy“ maisto papildas „Quercetin & Vitamin C Complex”.

Gydytojai vieningai teigia, kad žmogaus alergija yra ne klaidingas imuninės sistemos atsakas, o prevencinė organizmo apsaugos priemonė. Pajutęs bent mažiausias potencialiai kenksmingas medžiagas, imunitetas sukelia alerginę reakciją, tuo persėdamas Jus ir skatindamas organizmą vengti jam pavojingos aplinkos.

Šienligė – tik patvirtina, kad imuninė sistema atlieka savo tiesioginę funkciją – saugo Jūsų organizmą nuo žalingo aplinkos poveikio. Išsityrę, kam esate alergiški, atidžiai stebėdami savo organizmo reakcijas, o pradėję laiku vartoti maisto papildą, skirtą efektyviai kovai su šienlige, žinome, pasieksite puikių rezultatų.

Susiję straipsniai

biovaistine
Grožis

Pasiimk į kelionę – kaip neprisikrauti per daug priemonių (~1min skaitymo)

calendar
riebios odos priežiūra
Grožis

Riebios odos A.B.C (~1min skaitymo)

calendar
Grožis

Natūralus bet efektyvus highlighteris? TIKRAI TAIP!

calendar