Pradėk sportuoti jau šiandien: 5 fizinio aktyvumo naudos

Pradėk sportuoti jau šiandien: 5 fizinio aktyvumo naudos„Sportas – tai sveikata“. Šitą posakį tikriausiai girdėjo kiekvienas iš mūsų, o paneigti jo teisingumo, deja, net ir didžiausi skeptikai negali. Specialistai ir visi, kurių gyvenime sportas užima itin reikšmingą vietą, kaip susitarę pabrėžia, jog fizinis aktyvumas – tiesiausias kelias geros sveikatos link. Ne kartą girdėjome apie sporto naudą mūsų širdies ir kraujagyslių veiklai, kaulų, sąnarių, raumenų ir net plaučių darbui. O kur dar liekna, raumeninga, tvirta figūra? Visgi, jei sporto privalumai fizinei būklei Jūsų dar neįtikino, leiskite pakalbėti apie kitas sporto teikiamas naudas – naudą žmogaus vidinei harmonijai.

Sportuojant išsiskiria laimės hormonai

Sportuojant, pažadame, turėsite daugiau energijos. Kiekvienam iš mūsų yra tekę susidurti su žmonėmis, kurie nesugeba įgyvendinti savo tikslų, nes šiems trūksta energijos aktyviam gyvenimui. Netgi neintensyvus, tačiau reguliarus sportas suteiks daugiau jėgų, reikalingų dirbti sode ar darže, tempti pirkinių krepšius ar tiesiog lengviau užlipti laiptais. Beje, sportas mažina stresui įtaką darančių hormonų – kortizolio ir adrenalino – išsiskyrimą, o štai lepina endorfinais – hormonais, atsakingais už skausmo mažinimą ir nuotaikos gerinimą. Būtent dėl šio laimės hormono išsiskyrimo, daugelis žmonių, ypač po intensyvių treniruočių, jaučia ne tik lengvą nuovargį, tačiau ir euforiją.

Sportas padeda valdyti stresą

Sakoma, kad bet kokia sportinė veikla yra veikla, nukreipta į čia ir dabar. Sporto metu susikoncentruojama tik į sportą ir galvoti galime tik apie jį. Sporto metu atsigauname ne tik fiziškai, bet ir emociškai – sportuojant užmirštame apie nesumokėtas sąskaitas, problemas darbe ir šeimoje, laukiančius darbus ir galime tiesiog pailsėti. Sportas šauniai padeda sutvarkyti dienos metu streso sukeltą vidinę sumaištį.

Sportas gerina atmintį

Įrodyta, jog pradėjus sportuoti, pastebimi teigiami pokyčiai atliekant susikaupimo ir dėmesio reikalaujančias užduotis. Gydytojai džiaugiasi, kad sportu užsiimantys asmenys rečiau suserga nervų degeneracinėmis ligomis – Alzheimerio liga ar senatvine silpnaprotyste. Sporto dėka mūsų smegenys gali išlikti veikliomis ir aktyviomis iki pat žilos senatvės.

Sportas ugdo valią, ryžtą ir užsispyrimą

Sportas ne tik ugdo šias teigiamas charakterio savybes, tačiau natūraliai verčia labiau pasitikėti savimi vis geriau įvaldant savęs ir savo kūno kontrolę. Ne paslaptis, kad sportas – tai varžybos, nesvarbu, ar sportuojama profesionaliai, ar priklausant pradedančiųjų teniso būreliui. Sportuojantis žmogus, tobulėdamas, kovodamas su fiziniu nuovargiu ir nuolat norėdamas pasiekti geresnių rezultatų nei vakar, visada laimi prieš vakarykštį „save“.

Visgi, jei atradote bent vieną priežastį, kuri Jus įtikino šokti į sportinę avalinę ir nedelsiant pradėti sportuoti, leiskite Jums priminti, kad maisto papildai sportuojantiems – puikus sąjungininkas siekiant tikslų. Norint padailinti kūno linijas ir numesti svorio, Jums padės riebalų degintojai, vitaminų ir mineralų kompleksas būtinas tam, kad organizme vyktų sklandūs procesai, raumenų masės didinimui siūlomas kreatinas, o BCAA aminorūgštys naudingos maksimaliam raumenų išsaugojimui ir atstatymui po fizinio krūvio.  

Verta paminėti, kad papildų yra gausybė: įvairių gamintojų, įvairaus poveikio, skirtingų kainų, veiksmingų ir visiškai nereikalingų. Dėl šios priežasties, norintiems nepasimesti produktų gausybėje ir išsirinkti tai, ką drąsiai rekomenduoja specialistai ir kas Jūsų tikrai nenuvils, biovaistine.lt Jums išrinko kokybiškus maisto papildus, specialiai sukurtus talkinti sportuojantiems.

 

Maisto papildas „High Potency Magnesium“ viridian-01

„Viridian“ maisto papildas „High Potency Magnesium“ (magnis). Sudėtyje esantis magnis  padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį, palaikyti normalią energijos apykaitą, nervų sistemos veiklą, raumenų ir psichologinę funkciją. Magnis – nepakeičiamas norint palaikyti normalią kaulų ir dantų būklę.

 

Maisto papildas L-Karnitinas „L-Carnitine“ 90 kaps viridian-01

„Viridian“ maisto papildas „L-Carnitine“ (L-Karnitinas). Amino rūgštys – tai baltymų sudedamosios dalys, o jų junginys ir sudaro baltymų molekulę. Iš viso gamtoje randamos 22 amino rūgštys, devynios iš jų yra nepakeičiamos. Šios aminorūgštys turi būti gaunamos su maistu ar maisto papildais, nes jos žmogaus organizme nesintetinamos arba sintetinami nepakankami jų kiekiai. Amino rūgštys yra reikalingos normaliai nervų, raumenų bei smegenų funkcijai. 

 

Maisto papildas „Trace Mineral Complex“ 90 kaps viridian-01

„Viridian“ maisto papildas „Trace Mineral Complex“ (mikroelementų kompleksas). Sudėtyje esantis varis padeda palaikyti normalų geležies pernešimą organizme, manganas padeda palaikyti normalų jungiamojo audinio formavimąsi, selenas padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos, o chromas atsakingas už normalią maistinių makromedžiagų apykaitą. Molibdenas padeda palaikyti normalią sieros turinčių aminorūgščių apykaitą.

 

Maisto papildas „Bone Complex with Calcium and Magnesium“ viridian-01

„Viridian“ maisto papildas „Bone Complex with Calcium and Magnesium“ (magnio ir kalcio kompleksas). Sudėtyje esantis vitaminas C padeda palaikyti normalų kolageno, kuris reikalingas normaliai kaulų funkcijai, susidarymą, vitaminas D padeda palaikyti normalią kaulų būklę.

 

Vidas Bareikis kartą pasakė: „Jei gyvenimas įstrigo, pradėk sportuoti, ir viskas pajudės“. Argi ne teisingi žodžiai? Pavasaris – puikus metas sportui. Sutikite vasarą energingi, sveiki ir gražių formų. Žinome – sportas, mityba ir maisto papildai – puiki kompanija žengiant į sveikesnį ir lieknesnį rytojų.

Susiję straipsniai

biovaistine
Grožis

Pasiimk į kelionę – kaip neprisikrauti per daug priemonių (~1min skaitymo)

calendar
riebios odos priežiūra
Grožis

Riebios odos A.B.C (~1min skaitymo)

calendar
Grožis

Natūralus bet efektyvus highlighteris? TIKRAI TAIP!

calendar