Plaukų slinkimo priežastys — ką turėtume žinoti?

Vešlūs, išpuoselėti ir sveiki plaukai — kiekvieno iš mūsų siekiamybė. Tačiau ką daryti tuomet, kai kaskart šukuojantis šepetyje randate nemažai plaukų, pastebite juos ir ant drabužių, o perbraukus plaukus ranka – saujoje lieka kuokštas? Būtent taip atsitiko ir man, todėl suskubau aiškintis, kokios yra pagrindinės plaukų slinkimo priežastys ir kaip jas pašalinti. Neabejoju, jog tai pravers ir kiekvienam iš jūsų.

Pagrindinės plaukų slinkimo priežastys ir sprendimo būdai.

  • Stresas. Sutikite, streso mūsų kasdienybėje tikrai netrūksta, — jį patiriame bene kasdien:  darbe, mokykloje, universitete, netgi namuose… O ar žinojot, kad dėl streso dažnai sutrinka kraujotaka, o tai lemia spartų plaukų slinkimą?.. Tad kaip su tuo kovoti? Viskas labai paprasta — pabandykite atsipalaiduoti — pagulėkite šiltoje burbuliukų vonioje, išgerkite gardžios melisų ar mėtų arbatos, o svarbiausia — gerai išsimiegokite, juk nuolatinis nuovargis skatina dar didesnį stresą! Ir daugiau šypsokitės J
  • Netinkama mityba ir vitaminų trūkumas. Dėl nuolatinio skubėjimo, dažnas iš mūsų valgome daug netinkamo (nors ir labai skanaus…) maisto, todėl organizmui ima trūkti elementariausių vitaminų. Tad jeigu ir jūs esate vienas iš nuolat skubančių — vartokite maisto papildus, nepamirškite kaip įmanoma dažniau sukramsnoti sultingų vaisių (aš labiausiai mėgstu bananus ir obuolius) ar daržovių. Be to, nepamirškite, kad alkoholio vartojimas bei rūkymas, taip pat „suvalgo“ dalį vitaminų, kurie padeda organizui kovoti su įvariais negalavimais, tad juo nepiknaudžiaukite. Ir ne tik dėl plaukų slinkimo…
  • Odos ligos. Plaukų slinkimą gali sukelti ir odos ligos, pavyzdžiui, dermatitas. Tokiu atveju būtinai pasitarkite su gydytoju dėl gydymo, nes gydomosios žolelės ir močiučių arbatėlės čia nepadės. Ligą gydyti reikia iš vidaus!
  • Kenksmingi išoriniai veiksniai. Plaukų būklę taip pat veikia ekologinė aplinkos situacija. Užterštas oras, kenksmingi krituliai, o jei prie to pridėsime netinkamą mitybą, apie kurią jau buvau užsiminusi, sukelsime pavojų ne tik plaukams, bet ir bendrai organizmo sveikatai… Klausiate, ką daryti? Žinoma, geriausias sprendimas būtų persikelti į švaresnę aplinką, tačiau ne visada tai yra lengvai įgyvendinama. Todėl didelio stebuklo čia nėra — tiesiog stenkitės vartoti subalansuotą, neužterštą, ekologišką maistą, venkite streso, grūdinkite organizmą.

Tai — tik kelios pagrindinės plaukų slinkimo priežastys. Kiekviena problemba yra individuali, o jūs nuolat turit stebėti savo organizmą — tik taip rasite tinkamiausią problemos sprendimą ir galėsite imtis tolimesnių veiksmų.

Plaukų slinkimo priežastys ir kaip su tuo kovoti? 

Jeigu skaitote šį įrašą ir galvojate, jog visas priemones jau išbandėte, maitinatės pavyzdingai, daug sportuojate, gyvenate ekologiškoje aplinkoje, jūsų gyvenime streso nė su žiburiu nerasi, tačiau plaukų slinkimo priežastys išlieka neaiškios, o plaukai kaip slinko, taip tebeslenka?… Gal vertėtų išbandyti profesionalias priemones nuo plaukų slinkimo?

Tuomet vertėtų ieškoti priemonių, kurių sudėtyje yra cinko ir biotino (jis skirtas normaliai plaukų būklei palaikyti), niacino, kuris kuris yra svarbus normaliai energinių medžiagų apykaitai, normaliai nervų sistemos veiklai ir normaliai odos būklei palaikyti, L-karnitino, gerinančio energinių medžiagų apykaitą ir seleno. Šių medžiagų kompleksas padės jums kovoti su šia erzinančia problema, o po kurio laiko džiaugsitės stipresniais, mažiau slenkančiais plaukais. O juk toks ir yra mūsų tikslas, ar ne? 😉

Mūsų organizmas — tarpusavyje susijusių procesų visuma

Nepamirškite, jog jeigu nesirūpiname savo sveikata, neaprūpiname savo organizmo būtinomis maitinančiomis medžiagomis, neleidžiame sau atsipalaiduoti, visur lekiame, skubame, visąlaik išgyvename stresines situacijas, tai organizmo funkcijos netruks sustreikuoti. Iš pradžių pastebėsite pablogėjusią plaukų, odos, nagų būklę, jausite nuolatinį nuovargį, o jeigu tokia būsena truks ilgėliau, pasireikš įvairių ligų simptomai. Todėl jeigu norite jaustis gerai ir būti sveiki, — mylėkite save, daug šypsokitės ir rūpinkitės savimi. 

Susiję straipsniai

biovaistine
Grožis

Pasiimk į kelionę – kaip neprisikrauti per daug priemonių (~1min skaitymo)

calendar
riebios odos priežiūra
Grožis

Riebios odos A.B.C (~1min skaitymo)

calendar
Grožis

Natūralus bet efektyvus highlighteris? TIKRAI TAIP!

calendar