Pavojingą pavasarinę saulę sutikime į pagalbą pasitelkę natūralius kremus su apsauga

Pavojingą pavasarinę saulę sutikime į pagalbą pasitelkę natūralius kremus su apsaugaMoteriško grožio sampratą, kuomet baltas, skaistus ir rausvaskruostis veidas buvo laikomas grožio ir aristokratijos simboliu, pakeitė garsioji prancūzė Coco Chanel, kuri kartą iš pajūrio atostogų grįžo ruda it šokoladas. Nuo tada, sakoma, degintis tapo madinga – kosmetikos gamyklos pradėjo sparčiai gaminti aliejus ir įdegio kremus, skirtus šiam tikslui. Šeštojo dešimtmečio gale susiformavo ir vadinamoji paplūdimio kultūra, įprasminusi laisvę, poilsį, lengvą gyvenimą ir pačią gyvenimo gerovę, o savo simboliu pasirinkusi ne mažiau žavią prancūzę Bridžitą Bardo. Ir tik po pusės amžiaus, devintojo dešimtmečio pabaigoje, požiūris į paplūdimio ir saulės kaitros malonumus apsivertė – mokslas įrodė akivaizdų ryšį tarp saulės ir pigmentinių dėmių, ankstyvųjų raukšlių, fotosenėjimo, nykstančių elastino ir kolageno skaidulų ir net odos vėžio.

Šiandien, kai devyni metų mėnesiai Lietuvoje darganoti, o trys – nenuspėjama vasara, saulės vonios kiekvienam iš mūsų tampa tikra prabanga. Palepinti save karštais saulės spinduliais vieni keliauja į paplūdimį, kiti jaukiai įsitaiso parke ar balkone, o tretieji, pasiilgę tropikų kaitros, keliauja į Pietų Europą. Deja, tačiau turime perspėti – neatsargus ir neatsakingas mėgavimasis saulės spinduliais gali virsti nemaloniais rūpesčiais. Kaip pasirūpinti savimi – dailiai įdegti, o ne nudegti išsirinkus tinkamą apsaugą nuo saulės – Jums patars biovaistine.lt.

Ar degintis saulėje yra pavojinga?

Saulė nuo seno įvardijama kaip „gyvybės šaltinis“ – jos spinduliai stiprina organizmą, ramina ir mažina stresą, gerina nuotaiką ir suteikia energijos. Saulės spinduliai yra seniai žmonijai žinoma natūrali rūpinimosi sveikata forma. Tačiau pokyčiai ozono sluoksnyje, supančiame Žemę, itin padidėjęs saulės aktyvumas šiandien verčia mus mėgautis saule labai atsargiai ir atsakingai – saulė mums draugiška, o spinduliai nekenksmingi tada, kuomet mėgaujamės ja saikingai ir po truputį.

Kokia yra apsauga nuo saulės?

Išsiruošus mėgautis saule, derėtų nepamiršti kepuraitės, saugančių nuo saulės akinių ir būtinai įsimesti buteliuką kremo su apsauga. Šis garantuos ne tik vientisą, ilgai išliekantį įdegį, tačiau jo apsaugos nuo kenksmingų UVA ir UVB spindulių.

Kas yra SPF?

Apsauginės priemonės stiprumas pakuotėje žymimas raidėmis SPF (Sun Protection Factor) ir skaičiais. SPF 2 sulaiko maždaug 25-30 procentų, SPF 15 – 95-96 procentų, o štai SPF 60 sustabdo net 98,5 procentų UVB spindulių. SPF taip pat nurodo, kiek ilgai žmogus gali būti saulėje nenudegdamas. SPF priklauso nuo žmogaus įprastinio įdegimo saulėje greičio. Pavyzdžiui, jeigu žmogus įdega per 5 minutes (stebėti reikėtų odos paraudimą) ir naudoja SPF 20, tuomet bus apsaugotas 20×5 = 100 minučių.

Šatenėms, kurių oda parausta, tačiau galiausiai paruduoja, siūloma naudoti SPF 15. Šviesiaplaukėms, kurių plaukai saulėje šviesėja, o oda jautri, linkusi į raudonumą, siūloma naudoti SPF 25. O štai raudonplaukėms ir šviesiaplaukėms, kurių oda itin jautri, o vasarą taip ir netenka pasimėgauti šokoladiniu įdegiu, nes oda tik raudonuoja, būtina naudoti bent SPF 30.

Kaip teisingai naudoti kremus ir losjonus nuo saulės?

Apsauginiai kremai su apsauga apsaugos tik tada, jei žinosime, kaip teisingai juos naudoti. Teptis valandą ar dvi prieš planuojamas saulės vonias visiškai neverta – kremo veikimo laikas gerokai sutrumpės, o mėgavimasis saulės voniomis nebus toks saugus ir efektyvus.

Paskaičiuota, jog vienam kvadratiniam odos centimetrui apsaugoti reikia 2 mililitrų kremo – vadinasi, vienam kartui ištepti visą kūną reikėtų maždaug šešių kupinų arbatinių šaukštelių kremo arba losjono nuo saulės. Jeigu tikrai sąžiningai tepsime kūną, pastebėsime, kad kartais nedidelio buteliuko gali užtekti vos vienai dienai, mat visą dieną būnant saulėje, kremą pakartotinai naudoti reikia kas dvi ar tris valandas. Be to, net jei apsauginis kremas yra atsparus vandeniui, išsimaudžius, gausiai prakaituojant ir valantis rankšluosčiu dalis jo nusiplauna.

Fiziniai ir cheminiai filtrai

Visi, besiruošdami kaitintis saulėje, turėtų nepamiršti galvos pridengti kepuraite, užsidėti akinius nuo saulės ir įsimesti buteliuką kremo su apsauga: jis garantuos ilgai išliekantį įdegį, bet svarbiausia – jo sudėtyje esantys cheminiai ir fiziniai (mineraliniai) filtrai apsaugos odą nuo kenksmingų UVB ir UVA spindulių. UV filtrai tai medžiagos, kurios neutralizuoja ultravioletinių spindulių poveikį odai. Jie būna fiziniai ir cheminiai.

Fiziniai filtrai užkerta kelią UVA ir UVB spinduliams prasiskverbti į gilesnius sluoksnius odos sluoksnius. Dažniausiai tai – titano dioksidas, cinko oksidas, silicio dariniai. Naujausios kartos fiziniai filtrai – mikrodalelių milteliai. Jie lengvai gali būti įmaišyti ir emulsijų ir gelio pavidalo produktų sudėtį – gamintojai tai labai vertina. Vartotojams patinka tai, kad priemonės su tokiais filtrais nepaieka ant odos balsvos plėvelės ir nenuteka nuo odos paviršiaus, kaip būdavo anksčiūau. (Kuo aukštesnis SPF, – atitinkamai – daugiau kreme miltelių, kurie neįsigeria ir neprilimpa prie odos, ypač suprakaitavus. Kuo šilčiau, tuo blogiau „elgiasi“ primityvūs fiziniai filtrai: kremas įsigeria, o išdžiuvę milteliai lieka ant odos balkšvos plėvelės pavidalo, ir palaipsniui byra).

Cheminiai filtrai veikia taip: jie sugeria UV spindulius ir paverčia saulės energiją šilumine, taip neutralizuodami jų poveikį. Cheminiai filtrai įvairių cheminių medžiagų grupių junginiai. Šiuolaikinės mokslo koncepcijos pataria derinti fizinius ir cheminius filtrus. Tai leidžia sumažinti tiek koncentraciją, bet ne efektyvumo sąskaita. Be to, pažangios priemonės padeda sumažinti ir UV A ,ir UV B spindulių poveikį.

Natūralūs UV filtrai. Į apsaugos nuo saulės priemones įdedama augalinės kilmės priedų – natūralių UV filtrų. Natūralūs UV filtrai: persikų ir sezamo aliejus, taukmedžio sviestas, erškėtuogių aliejus, kviečių gemalų aliejus, moliūgų sėklų aliejus, simondsijų ir migdolų, ricinos ir alyvuogių aliejaus, graikinių riešutų aliejus.
 

Prieš 5 metus į „Biofirst“ kliniką atkeliavo ekologiški, 100 procentų natūralūs, sudėtyje neturintys chemikalų „The Organic Pharmacy“ grožio ir sveikatos produktai. Šiandien galime pasigirti plačiu apsaugos nuo saulės priemonių spektru, kuriame sau tinkamą atras kiekvienas. Šiandien, paskendus gausybėje produktų, išsirinkti  natūralius, sveikatą puoselėjančiu, o ne žalojančius produktus, tampa itin sunku, tačiau „The Organic Pharmacy“ Jums pažada:

  • Jokių dirbtinių konservantų – visų produktų sudėtyje – 100 proc. natūralūs konservantai, leidžiantys neatidarytiems produktams suteikti 3 metų, o atidarytiems – 3-9 mėnesių galiojimo terminą.
  • Jokių dirbtinių dažiklių – odos priežiūros produktuose nėra dirbtinių dažiklių, naudojami tik natūraliūs dažikliai, išgaunami iš augalų ir gėlių.
  • Jokių dirbtinių kvapų –  visų produktų gamyboje naudojami tik gydomieji eteriniai aliejai, nenaudojamos jokios sintetinės medžiagos.
  • Jokių naftos chemikalų – „The Organic Pharmacy“ pirmenybę teikia daug maistingųjų medžiagų turintiems augaliniams aliejams ir vaškui.
  • Jokių bandymų su gyvūnais –  neatliekami bandymai su gyvūnais ir į produktų sudėtį neįtraukiami su gyvūnais testuoti ingredientai.

Kokia „The Organic Pharmacy“ priemonių nuo saulės sudėtis?

„The Organic Pharmacy“ apsauginės priemonės nuo saulės – ypatingai saugios ir draugiškos organizmui: fizinę apsaugą užtikrina cinko oksidas, perlų milteliai ir jų sudėtyje esantis keratinas, žalioji, raudonoji, baltoji arbata, vitaminai A, C, E ir erškėtuogės, taukmedžio sviestas ir simondsijų aliejus.  

 

Biovaistine.lt nori Jums pristatyti puikiai įvertintus „The Organic Pharmacy“ kremus nuo saulės.

The Organic Pharmacy“ apsauginių priemonių nuo saulės linija buvo kuriama turint omenyje kelis faktorius: ši linija turi nebalinti ir tikti jautriai odai, kūdikiams bei vaikams. The Organic Pharmacy“ formulės yra stabdančios senėjimą ir jose gausu natūralių ingredientų, kurie apsaugo, maitina ir drėkiną. 

Susiję straipsniai

biovaistine
Grožis

Pasiimk į kelionę – kaip neprisikrauti per daug priemonių (~1min skaitymo)

calendar
riebios odos priežiūra
Grožis

Riebios odos A.B.C (~1min skaitymo)

calendar
Grožis

Natūralus bet efektyvus highlighteris? TIKRAI TAIP!

calendar