Paauglių odos priežiūra: nuo A iki Ž

Paauglių odos priežiūra: nuo A iki Ž

 

Paauglių odos priežiūra I dalis

Turbūt nerasime tokio gyvenimo tarpsnio, per kurį (sąmoningai, be abejo) patirtume tiek pirmųjų kartų: pirmi savarankiškai priimti sprendimai, pirmas pasimatymas, pirma rimta kosmetikos kolekcija ir pirmas… spuogas. Tuo metu taip netikėtai it žirniai ant odos pabirę spuogai prilygsta kone katastrofai! Ir kad to būtų maža, – tuo sunkiu paauglystės laikotarpiu, kuomet formuojasi mūsų asmenybė, o nuo išvaizdos priklauso toks trapus ir kaprizingas dalykas kaip pasitikėjimas savimi, turi kasdien kovoti ne tik su besikeičiančia nuotaika, bet ir su blizgančia oda bei akne. Kadangi pati esu skaudžiai išgyvenusi savo (tikrai manęs nedžiuginusius) išvaizdos pokyčius paauglystėje, tik dabar supratau, kad didžia dalimi labai suklydau į tuometines odos problemas žvelgdama kaip į priešą ir negailestingai bandydama ne su jomis susidraugauti (plačiau pasidomėjusi paauglių odos priežiūra), o visomis įmanomomis priemonėmis (dažniausiai su prierašu „nuo spuogų“) negailestingai jas naikinti, – deginti, sausinti, spaudinėti ir dar labiau bloginti odos būklę.

 

Tačiau dabar, kuomet esu sukaupusi nemažai patirties ir žinių kaip teisingai prižiūrėti odą bei kokią kosmetiką rinktis esant tam tikroms jos problemoms, labai noriu pagaliau pakalbėti itin aktualia tema – paauglių odos priežiūra. Pirmiausia, dėl to, kad palengvinčiau jauniems žmonėms ir taip nelengvą jų gyvenimo laikotarpį. Antra, padėčiau suformuoti teisingus odos priežiūros įpročius, kurie lydėtų visą gyvenimą bei padėtų išlaikyti gražią ir sveiką odą. Na ir galiausiai, įžengus į paauglystės laikotarpį pats laikas „įstoti“ į Kosmetikos Mylėtojų Klubą ir tapti uoliu kosmetikos mylėtoju! 🙂

O kadangi pastaruoju metu sulaukiau labai daug klausimų iš jauniausių kaip gi turėtų atrodyti paauglių odos priežiūra, nusprendžiau skirti laiko ir išnagrinėti kodėl kyla tokia problema kaip paauglių aknė ir kaip galima būtų veiksmingai (bei saugiai) pagelbėti mūsų jauniesiems kosmetikos mylėtojams jų nelengvoje paauglystės kovoje už sveiką ir gražią odą 🙂

 

Paauglių odos priežiūra I dalis: Aknės priežastys

 

Kodėl ir kada

 

Paauglystės odos problemos dar yra vadinamos paauglių akne ir dažniausiai kamuoja apie 75 procentus 12-25 metų jaunų žmonių. Bene pagrindine paauglystėje atsirandančių odos bėrimų bei uždegimų priežastimi tampa it cunamis viduje pradėję šėlti hormoniniai organizmo svyravimai, kurie pradeda pertvarkyti ir ruošti mūsų kūną suaugusiųjų gyvenimui. Todėl iki šiol buvusi kūdikio lygumo ir švelnumo oda pradeda gaminti per didelį kiekį riebalų bei kone per naktį pavirsta į aliejumi išteptą keptuvę, ant kurios „gaminasi“ pūlingi spuogai ir inkštirai.

 

Paauglių aknės sukėlėjai

 

 

Dažniausiai yra išskiriami šie penki veiksniai, dėl kurių paauglystėje gali atsirasti aknė:

 

  1. Paveldimumas. Jeigu Jūsų tėvai paauglystėje kentė nuo spuogų, beveik 100 procentinė tikimybė, kad jų turėsite ir Jūs 🙁
  2. Hormonai. Paauglystėje suaktyvėję hormonai androgenai skatina odos riebalavimąsi, todėl kemšasi poros, atsiranda pūlingi spuogai ir inkštirai.
  3. Stresas. Jis lydi mus visą gyvenimą, tačiau daug atradimų, netikėtų situacijų veikiama labai jautri paauglio asmenybė, kuri brendimo laikotarpiu tampa neatspari stresinėms situacijoms, na ir aišku, spuogams.
  4. Maistas ir dieta. Kad mes esame tai, ką valgome – turbūt žinome kiekvienas. Tačiau kategoriškai teigti, kad vien dėl netinkamo maisto gali atsirasti spuogų tikrai negalima. Bet, kad tinkamai subalansuota mityba turi teigiamos įtakos odai ir jos problemų sprendimui yra įrodyta moksliškai 🙂
  5. Netinkama paauglių odos priežiūra ir kosmetika. Taip, taip, ir sveiką ar mažai problemų turinčią odą galima paversti tikru minų (ir spuogų) lauku naudojant jai kenkiančią kosmetiką.
  6. Netinkama veido ir kūno higiena. Per dažnas veido prausimas ar sintetinių (dažniausiai per ankštų, aptemptų) audinių ar drabužių dėvėjimas gali paskatinti dar didesnį odos prakaitavimą, šutimą bei spuoguotumą.

 

Nesiimant jokių ryžtingų veiksmų (arba imantis netinkamų aknės gydymo metodų) ši paauglystės problema + akivaizdūs jos įrodymai gali lengvai persikelti į suaugusiųjų gyvenimą. Antroje „Paauglių odos priežiūra: nuo A iki Ž“ dalyje pakalbėsime apie veiksmingą paauglių odos priežiūros rutiną ir kosmetiką.

 

Susiję straipsniai

biovaistine
Grožis

Pasiimk į kelionę – kaip neprisikrauti per daug priemonių (~1min skaitymo)

calendar
riebios odos priežiūra
Grožis

Riebios odos A.B.C (~1min skaitymo)

calendar
Grožis

Natūralus bet efektyvus highlighteris? TIKRAI TAIP!

calendar