Dvi priemonės kurios padės kovoje su nagų grybeliu

Nagų grybelis, arba onichomikozė – tai nagų plokštelės pažeidimas, sukeltas grybelio infekcijos. Šiandien Lietuvoje nagų grybelis sudaro apie trečdalį visų grybelinių susirgimų – skaičiai iš tikrųjų nemaži. Užsikrėtus ilgą laiką gali nebūti jokių ligos požymių, todėl daugelis užsikrėtusiųjų nežino, kad jie serga grybeline nagų liga. Inkubacinis ligos periodas įvairus, dažnai šis periodas sunkiai nustatomas. Grybeliui pažeidus kojų odą, pirmiausiai atsiranda bėrimų ir žaizdų – tai neginčijami ir akivaizdūs grybelio požymiai. Būtina paminėti, kad negydoma grybelio infekcija nesunkiai persimeta į nagus, o vėliau pažeidžia ir jų struktūrą – pasirodo pirmosios tamsios, gelsvos dėmės, vėliau nagas ima storėti ir palaipsniui deformuotis. Ši liga klastinga – prasidėjusi tik nuo vieno piršto nago, vėliau nesunkiai plečia savo teritoriją kituose naguose. Tad, jei vis tik pralaimėtoje pirmą raundą kovoje su grybeliu ir jis okupavo Jums priklausančius nagus, nenusiminkite ir skaitykite toliau – biovaistine.lt nori Jums pristatyti „Boderm“ kompanijos sukurtą nagų laką kovai su grybeliu.

Dažniausi klausimai ir atsakymai apie nagų grybelį

Kas sukelia grybelinę nagų infekciją? 

Mielės, pelėsiai ir įvairių rūšių grybai – šie yra pagrindiniai infekcijos sukelėjai. Grybelis efektyviausiai plinta tamsiose, šiltose ir drėgnose vietose – būtent tokia aplinka yra ir mūsų avalynėje. Taip pat, užsikrėsti šia infekcija galima ir nuo kitų žmonių, todėl reikėtų vengti vaikščioti basomis kojomis viešajame duše, baseine bei dalintis asmeniniais daiktais, tokiais kaip rankšluostis ar nagų žirklės. Nagų grybeliams plisti padeda įvairios traumos, padidėjęs prakaitavimas, sutrikusi medžiagų apykaita ar imuninė būklė, odos sausumas. Vengiant šių grybelio infekcijos mėgstamų sąlygų, grybelio galima išvengti, o vis dėlto užsikrėtus – sustabdyti ir galiausiai įveikti.

Kokie grybelio simptomai?

Ištrupėjusi ar suplonėjusi nago plokštelė, nago volelio paburkimas, baltos ar gelsvos linijos ant nagų, sustorėjusi ar atšokusi nago plokštelė – pirmieji požymiai, signalizuojantys apie grybelį, apsigyvenusį pas Jus. Nago volelio paraudimas ar pūliai po juo, pagelsvėję ar papilkėję nagai, atsiradęs akivaizdus nago nelygumas – simptomai, į kuriuos nekreipti dėmesio būtų nuodėmė prieš Jūsų sveikus, gražius nagus.

Kaip gydyti grybelį: lazeris, vaistai ar skalpelis?

Šiandien grybelio pažeisti nagai jau retai kada šalinami chirurgo, nes ši procedūra labai nemaloni ir po jos žmogus tampa nedarbingas. Geriamieji vaistai nuo grybelio turi savų minusų šūsnį – vaistai nesunkiai gali pažeisti inkstus ir kepenis. O štai gydymas lazeriu vienareikšmiškai pripažįstamas vienu geriausių kovos būdų su grybelio infekcija. Pavyzdžiui, grybelinė nagų infekcija „Biofirst“ klinikoje gydoma į pagalbą pasitelkiant naujausias technologijas – „MeDioStar NeXT PRO“ lazerį. Tai patikimas ir efektyvus gydymo metodas, kurio metu grybelis sugeria lazerio skleidžiamą šviesą, paverčia ją karščiu ir žūva. Gali praeiti keletas mėnesių, kol pažeista nago dalis visiškai ataugs ir galėsite džiaugtis sveikas nagais. Rangų nagai paprastai nuauga per 6, kojų – per 12 mėnesių. Išbandžius lazerio procedūrą, visiškam grybelio bakterijos sunaikinimui ir pagalbai nagams norint, kad jie ataugtų tvirti, gražūs ir sveiki, visada siūlomi tepalai arba nagų lakas.

Kokia grybelio profilaktika?

Geriausias būdas užkirsti kelią grybelio infekcijoms yra reguliarus rankų ir kojų plovimas. Itin svarbus ir kruopštus jų nusausinimas. Nagus, norint išvengti grybelio, kirpti reikia reguliariai ir taisyklingai. Specialistai čia kategoriški – kojų nagus reikia kirpti tiesiai ir nagų kampučių neapvalinti. Dermatovenerologai pataria vengti ir kojų prakaitavimo: vartoti priemones nuo kojų prakaitavimo, rinktis medvilnines kojines ir batus, pagamintus iš leidžiančių odai kvėpuoti medžiagų, dažnai keisti kojines. Svarbu nesiauti svetimo apavo, naudotis tik savo higienos reikmenimis bei rankšluosčiu. Lankantis pirtyse, baseinuose reikia naudoti individualias gumines šlepetes, taip pat priemones nuo grybelio.

Biovaistine.lt šiandien Jums pristato „Boderm“ kompanijos „OliproxTM“ nagų laką – veiksmingą priemonę, padedančią ne tik užkirsti kelią grybelinei infekcijai, tačiau ir veiksmingai su ja kovoti jau užsikrėtus. Tai puikiai įvertinta pagalbinė priemonė gydant onichomikozę (nagų grybelį).

Nagų laką OliproxTM“ sudaro šie aktyvūs ingredientai: klimbazolas, piroktono olaminas ir rozmarinų ekstraktas. Toks derinys sunaikina ant nago plokštelės esančius mikroorganizmus. Užtepus priemonę, ant nago plokštelės susidaro plėvelė, kuri apsaugo nuo mikroorganizmų, pažeidžiančių nagus. OliproxTM“ nagų laką rekomenduojama naudoti vieną arba du kartus per dieną, taip pat tepti prieš miegą. Priemonę reiktų naudoti mažiausiai šešis mėnesius, t.y. kol užauga nauja nago plokštelė.

Nagų lakas grybeliui OLIPROX boderm-01

“Oliprox™” nagų lakas, kartu su “Oliprox™” kremu, dermatovenerologų yra įvardijamas kaip pilnas ir itin efektyvus kompleksas kovai su grybeliu. Naudojant ne tik nagų laką, tačiau ir kremą kartu, išgaunami itin efektyvūs ir greiti rezultatai.  Kremas itin efektyvus – sudėtyje yra net dvi priešgrybelinės medžiagos viename produkte. Produktas saugus naudoti ilgą laiką, o lamelinė skystųjų kristalų (C/L) technologija garantuoja gilų kremo įsiskverbimą. Kremas yra hipoalerginis – jo sudėtyje nėra jokių kvapiųjų medžiagų.

Kremas OLIPROX seborėjinio dermatito požymiams lengvinti boderm-01

Kremas „Oliprox™“ – veiksminga priemonė, palengvinanti seborėjinio dermatito požymius. Sumažina pleiskanų formavimąsi, odos niežėjimą, ramina sudirgimą bei paraudimą.

 

Artėjant vasarinių batelių sezonui, grybelį gydytis biovaistine.lt pataria tuojau pat. Grybelio visiškai nereikia gėdytis – nors ir sklando mitai, jog grybelis – apsileidusių, netvarkingų žmonių liga. Kalbant apie grybelį ir kitas infekcines ligas, mūsų imuninė sistema „treniruojama“ kontakto su bakterijos metu, tad perdėtas pedantiškumas ir sterilumas gali padaryti meškos paslaugą – neišmatuojama švara imuninę sistemą tiesiog užmigdo. Normali, švari, tvarkinga higiena yra pakankamos pastangos saugoti save nuo grybelio.

 

Deja, bet kurios grybelinės infekcijos atveju egzistuoja tikimybė, kad infekcija organizme vis dar gyvena net ir išnykus tradiciniams ligos simptomams. Šis „Boderm“ sukurtas lakas – puiki alternatyva ne tik gydymui, bet ir tolimesnei profilaktikai, kad grybelis galiausiai besąlygiškai kapituliuotų, o Jūsų nagai vėl spindėtų sveikata. To biovaistine.lt pavasario proga Jums ir linki.

Susiję straipsniai

biovaistine
Grožis

Pasiimk į kelionę – kaip neprisikrauti per daug priemonių (~1min skaitymo)

calendar
riebios odos priežiūra
Grožis

Riebios odos A.B.C (~1min skaitymo)

calendar
Grožis

Natūralus bet efektyvus highlighteris? TIKRAI TAIP!

calendar